Zverejnené: 03.04.2015

Možnosti tradingu

Zdieľaj
Značky

images

Trading je možnosťou on-line obchodovania pre každého klienta, ktorý má otvorený reálny účet u svojho brokera. Dostávate potom možnosť obchodovania s menovými pármi na forexe, s akciami, komoditami a inými finančnými derivátmi. Z roka na rok je táto forma zarábania peňazí dostupnejšia aj pre obchodníkov s nižším finančným imaním. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi boli obchodné platformy vytvorené pre veľkých hráčov a obchodníkov, ktorí obchodovali státisíce dolárov, dnes je platforma dostupná aj pre klienta, ktorý chce obchodovať napr. s kapitálom vo výške 500 EUR.

Obchodoníci využívajú rôzne možnosti ako sa prepracovať k ziskom. Využívajú technickú analýzu, vďaka ktorej predikujú vývoj finančného nástroja podľa výsledkov grafu v porovnaní s vývojom z minulosti. Taktiež využívajú fundamentálnu analýzu, vďaka ktorej si vedia pripísať zisky na základe aktuálnych informácií, ktoré boli publikované.

Je potrebné pripomenúť, že pri tradingu je pojem strata bežnou súčasťou obchodovania. Každý obchdoník musí počítať s tým, že sa stretne s obchodom, vďaka ktorému si pripíše zisk, ale aj s obchodom, kde pri výstupe zo svojej pozície zaznamená stratu. Pre úspešného obchodníka je dôležité uzavierať pozície s vyšším ziskom ako stratové pozície. Iba vtedy bude úspešným a jeho imanie bude rásť.

 

Nechaj komentár :